VİDEO PRODÜKSİYON

VİDEO PRODÜKSİYON HİZMET PAKETLERİMİZ

Video Prodüksiyon, 3 aşamadan oluşan bir süreçtir. Prodüksiyon kelimesinin yapım anlamına geldiği göz önüne alındığında video prodüksiyon, video yapım demektir. Video yapım süreci de 3 ana aşamalı bir süreçtir. Bunlar yapım öncesi anlamına gelen pre-prodüksiyon, yapım anlamına gelen prodüksiyon ve yapım sonrası anlamına gelen post-prodüksiyon süreçleridir. Bu 3 sürecin tamamlanmasıyla ortaya bir video prodüksiyon ürünü çıkmaktadır.

Video Prodüksiyon Paketlerimiz Arasından

DİLEDİĞİNİZİ SEÇİN

Starter

750 TL İndirim 1000 TL SİPARİŞ VER
Çok Satan

Business

1500 TL İndirim 2000 TL SİPARİŞ VER

PREMİUM

Teklif Alın XCODECOMPANY SİPARİŞ VER
Full HD
Video Süresi Max. 1 Dakika Max. 2 Dakika -
Giriş Animasyonu
Senaryo & Storyboard
Youtube – Vimeo – Web Streaming
Slayt Animasyon
Motion Graphic
Profesyonel Montaj
Grafik Tasarım
Alt Yazı
Müzik Prodüksiyonu
Seslendirme Metni Yazımı
Tüm Dillerde Profesyonel Seslendirme
Havadan Çekim
Green Box Çekimi
750 TL İndirim 1000 TL SİPARİŞ VER
1500 TL İndirim 2000 TL SİPARİŞ VER
Teklif Alın XCODECOMPANY SİPARİŞ VER

NEDEN VİDEO PRODÜKSİYON ?

Prestijinizi
Arttırın
YDikkat
Çekin
Marka Kalitenizi
Arttırın
Markanızı Daha
İyi Tanıtın
Sosyal Medya’da
Takip Edilin

MÜŞTERİ YORUMLARI

VİDEO PRODÜKSİYON HAKKINDA

VİDEO PRODÜKSİYON NASIL YAPILIR ?

Video Prodüksiyon, öncelikle pre-prodüksiyon aşamasıyla başlar. Yapım öncesi demek olan pre-prodüksiyon aşamasında öncelikle videonun konsepti belirlenir, hedef kitle analizleri gerçekleştirilir ve senaryosu yazılır. Seslendirme olacaksa seslendirme metinleri üretilir. Böylece pre-prodüksiyon aşaması tamamlanır ve prodüksiyon aşamasına geçilir. Prodüksiyon aşamasında ise video projesinin türüne ve konseptine bağlı olarak çalışmalar gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse, projede gerçek görüntüler kullanılacaksa senaryo ve konsepte bağlı olarak gerçek çekimler gerçekleştirilir. Ancak proje gerçek görüntülerin olmayacağı veya gerçek görüntülerle hareketli görüntülerin (animasyon & motion graphic) bir arada yer alacağı bir video projesi olacaksa, prodüksiyon aşamasında kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından hayata geçirilen görsel tasarım çalışmalarıyla projenin görsel stoğu oluşturulur. Bu aşamadan sonra post-prodüksiyon aşamasına geçilmektedir. Post prodüksiyon aşamasında, görsel stoğu oluşturulan filmin seslendirme, ses&müzik proıdüksiyonu ve kurgu / montaj çalışmaları gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur. Böylece video prodüksiyon süreci tamamlanır.

KURGU ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

Video Kurgusu: Ham video kasetlerdeki görüntü ve sesler bir video oynatıcıdan,bir video kaydedicideki boş kasete sırayla kaydedilerek video kurgusu yapılır. Genellikle bu iki video teyp (vtr) arasında bir edit control (kurgu kontrol) cihazı bulunur. Bu cihaz iki video teybi de kontrol ederek ve onlara, kurgucunun verdiği komutları ileterek kurgunun karesi karesine şaşmaz bir şekilde yapılmasını sağlar. Geçiş efektleri (dissolve,wipe vs) yapmak için birden fazla video oynatıcı kullanır.Bazı profesyonel VTR’lerde yerleşik kurgu kontrol cihazı bulunur. Böylece iki VTR birbirine bağlanarak (bir tanesi diğerini de kontrol eder) hızlı ve titiz kurgu yapılabilir. Video kurgusuyla yapılan haber kurguları bu şekilde yapılır.


Bilgisayar Destekli Kurgu: Bilgisayar destekli kurguda video kasetlerdeki görüntü ve sesler bir ‘’capture card’’ vasıtasıyla (analog kasetler için) veya ‘’firewire’’ kablosuyla (dijital kasetler için) bilgisayarın harddiskine aktarılır. Karta veya harddiske çekim yapan yeni teknoloji kameralarda ise görüntü ve sesler fareyle sürüklenrek direkt bilgisayara aktarılır .Daha sonra bir kurgu programı kullanılarak bilgisayarın harddiskindeki görüntü ve ses dosyalarıya (medya dosyaları) kurgu yapılır. Bu tip kurgu çeşitli geçişlerin ve görsel işitsel efektlerin çok daha rahat ve kolay yapılmasına olanak tanımaktadır. Kurgu bittiğinde bitmiş filmi çeşitli formatlarda film dosyalarına çevirmek, dvd olarak yazdırmak ya da kasete aktarmak mümkündür.

×

Sipariş vermek istediğiniz hizmet ve paket içeriğini seçerek formu doldurun, biz size dönelim !